NEVER STOP THE MADNESS!

Meille Websolla ohjelmistokehitys on intohimon asia. Kun työntekijöiden motivaatio on katossa, on myös asiakkaiden saama palvelu sen mukaista. Tiimimme koostuu tietojenkäsittelytieteiden opiskelijoista Helsingin ja Jyväskylän yliopistoista, sekä Aalto-yliopistosta.

Asiakaskuntamme on laaja - olemme tehneet projekteja muun muassa analytiikan ja logistiikan aloille sekä vähittäiskauppaan ja oppimisympäristöihin. Yrityksemme tulevaisuuden suunnitelmiin kuuluu myös oman verkkopalvelun julkaiseminen.

Asiakkaitamme

Websolla uskotaan asiakkaan näkemykseen, siksi kommunikaatio kehityksessä on meille tärkeää tuotteen viimeistelyyn asti.

Teknologia

Kehittämisvaiheessa käytämme teknologioita, jotka ovat optimaalisimmat toteutettavaa tuotetta varten. Suosimme avoimen lähdekoodin työkaluja kehityksessä.

Arkkitehtuurillisissa ratkaisuissa suosimme pilvipalvelupohjaisia lähestymismalleja kuten palvelimattomia ratkaisuja, joissa hyödynnetään esimerkiksi mikropalveluarkkitehtuuria.

Asiakkaille olemme rakentaneet verkkopohjaisia sovelluksia, joissa olemme käyttäneet seuraavia teknologioita:

Haluatteko kuulla lisää?

Otathan tiimiimme yhteyttä, jos kiinnostuitte työskentelytavastamme ja olette vailla ohjelmistokehittäjiä. Kerromme mielellämme lisää meistä!

Profile picture
Pekka Mattinen

Kou founderi

pekka@webso.fi

0445066448

Profile picture
Veli-Pekka Österman

Kou founderi

velipekka.osterman@webso.fi

0505890005

Profile picture
Aleksi Puttonen

Partner & koodihessu

aleksi@webso.fi

0451181781

Profile picture
Roope Lassila

Myyntitykki

roope@webso.fi

0401806635

Profile picture
Ilkka Lappeteläinen

Koodihessu

ilkka@webso.fi

0442731275

Profile picture
Paavo Pohjolainen

Visuaalinen koodihessu

paavo@webso.fi

0458800999

Profile picture
Matias Nieminen

Koodihessu

matias@webso.fi

0440303407

Profile picture
Miikka Laitinen

Koodihessu

miikka@webso.fi

0404123877

Profile picture
Sinusta meidän Jeesus?

Rekry auki!

rekry@webso.fi

VSsxRjkxMQ==